WYCIECZKA DO BIELSKA-BIAŁEJ KLAS IV-VI


2023-11-15

We środę 8 listopada klasy czwarta , piąta i szósta udały się na wycieczkę. Jej celem była Bielsko- Biała.
Miasto, które większości uczniów kojarzyło się do tej pory tylko zakupami w centrach handlowych, odsłoniło przed nami swoje nowe historyczne oblicze. Rozpoczęliśmy od zwiedzania Zamku Sułkowskich, najstarszej i największej zabytkowej budowli na terenie Bielska. Stałe ekspozycje przybliżyły nam dzieje Bielska i Białej od czasów piastowskich do współczesności. Później podczas spaceru po rynku w Bielsku i przyległych do niego uliczkach podziwialiśmy piękne barokowe i klasycystyczne kamienice. W Białej mieliśmy możliwość zobaczenia pomników Reksia oraz Bolka i Lolka – bohaterów filmów animowanych powstałych w bielskim Studiu Filmów Rysunkowych.
Wycieczkę zakończyła wizyta w Centrum rozrywek interaktywnych Zoltar. Ogromną frajdę sprawiły uczniom rozgrywki drużynowe zbliżone do gry w klasyczny paintball.

Autor artykułu: M. Pencko