SPOTKANIE KLASY I Z PANIĄ POLICJANT


2022-09-13

       Dnia 08.09.2022 r. klasę I a odwiedziła Pani Policjant. Tematem spotkania była przede wszystkim bezpieczna droga do szkoły oraz ze szkoły, a także zagrożenia, z którymi mogą spotkać się dzieci w domu, na ulicy i w sieci.

       Pani Policjant przypomniała również o korzyściach noszenia elementów odblaskowych przy ubraniu bądź tornistrze oraz jak należy zachować się, gdy zaczepi nas obca osoba. Największym jednak zainteresowaniem cieszyły się wśród dzieci opowiadania o codziennej pracy Policji. Uczniów szczególnie ciekawiło, jak zostać Policjantem oraz czy jest to trudny zawód. Najprzyjemniejszą częścią spotkania było oglądanie przyniesionych przez naszego Gościa podstawowych akcesoriów Policjanta. Uczniowie mogli dokładnie obejrzeć a nawet przymierzyć kajdanki, kamizelkę odblaskową, czapkę policyjną, sygnalizator, pałkę oraz lizaka. Na koniec spotkania uczniowie zobaczyli  radiowóz policyjny.

       Dzięki takim spotkaniom Policjant będzie kojarzył się uczniom, jako osoba, której nie należy się bać i do której zawsze i w każdej sytuacji można zwrócić się o pomoc.

Autor artykułu: S. Żuławska