LABOLARORIA PRZYSZŁOŚCI


2022-09-16

      W tym roku nasza szkoła będzie realizować program „Laboratoria Przyszłości”.

      Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, której misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

      W ramach programu nasza szkoła otrzymała wsparcie finansowe w wysokości 60 000 złotych, które zostało przeznaczone na zakup nowoczesnego sprzętu. Nasza placówka wzbogaciła się między innymi o drukarkę i długopisy 3D, zestawy do nauki podstaw elektroniki oraz programowania BeCreo, zestawy klocków Lego Edukation, roboty Photon edu, zestaw edukacyjny Ardurino, stację lutowniczą, aparat fotograficzny z gimbalem, statywem, bezprzewodowe zestawy audio, mikrofon kierunkowy, zestawy oświetleniowe.

      W sierpniu nauczyciele przygotowywali się do prowadzenia lekcji z wykorzystaniem wyżej wymienionego sprzętu uczestnicząc w cyklu szkoleń z zakresu kodowania, programowania i obsługi drukarki 3D.

      Umiejętności manualne i techniczne, umiejętności samodzielnego i krytycznego myślenia, zdolności myślenia matematycznego oraz umiejętności w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii, stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych, jak również pracy zespołowej są niezbędne w złożonym, szybko zmieniającym się świecie.

      Pozyskany sprzęt z pewnością pozwoli na uatrakcyjnienie dotychczasowego procesu zdobywania wiedzy w naszej szkole i pozwoli uczniom na rozwijanie tych praktycznych umiejętności.

Więcej informacji o programie znajduje się na stronie:

https://www.gov.pl/web/laboratoria

Autor: A. Ryszawy