DOMOWE ZASADY EKRANOWE


2020-11-20

W ostatnich czasach jednym z najpoważniejszych zagrożeń związanych z nowymi technologiami staje się nadużywanie urządzeń ekranowych. Coraz częściej diagnozowane są przypadki regularnego uzależnienia od sieci u coraz młodszych dzieci. Nadużywanie ekranów jest szkodliwe dla wzroku, może obniżać jakość snu, negatywnie wpływa na rozwój mózgu i mięśni dłoni.

Kampania „Domowe Zasady Ekranowe” promuje zrównoważone korzystanie z urządzeń ekranowych, tak żeby nie stanowiły one zagrożenia dla relacji rodzinnych, rozwoju dzieci i zdrowia domowników. Żeby wykorzystywane świadomie i z umiarem były pozytywnym dodatkiem do rodzinnego życia, a nie jego centralnym punktem.*

Warto usiąść, porozmawiać, ustalić granice i zasady korzystania z ekranów w naszych rodzinach.

Zapraszam do zapoznania się z kampanią:

https://www. domowezasadyekranowe.fdds.pl/

pobierz: domowe zasady ekranowe - dajmy dzieciom siłę

autor: Agnieszka Ryszawy - pedagog szkolny

* fragment tekstu i zdjęcia pochodzą ze strony internetowej Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę