APEL Z OKAZJI UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA


2023-04-28

        3 maja 1791 roku to jedna z najważniejszych dat w historii naszego kraju. We czwartek 27 kwietnia w naszej szkole odbyła się akademia przypominająca to wydarzenie. W tym roku przygotowali ją uczniowie klasy szóstej wraz z p. Pauliną Filip oraz p. Łukaszem Jaroszem. Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru szkoły i odśpiewania hymnu państwowego. W trakcie przedstawienia uczniowie przybliżyli nam najważniejsze fakty, wydarzenia i postaci związane z uchwaleniem Konstytucji 3 Maja. Bardzo ciekawy występ wzbogacony pieśniami z tego okresu stał się dla wszystkich „żywą lekcją” historii. Uświadomił nam, jak podkreśliła na zakończenie pani dyrektor Agata Baścik-Majda, ogromne znaczenie tego wydarzenia dla Polski, Europy i świata.

Artykuł sporządziła: M. Pencko